O nás

Jsme moderní oddíl s tradicí, který vychoval řadu vrcholových gymnastek a reprezentantek. Na závodech pořádaných doma i v zahraničí úspěšně reprezentujeme jak v soutěžích jednotlivkyň, tak i ve společných skladbách.

Trénujeme v Sokolovně umístěné v atraktivní pražské čtvrti na Letné v blízkosti dvou velkých parků, Stromovky a Letenských sadů.

Spojujeme tradici oddílu s moderním přístupem ke sportu. Gymnastiku milujeme a chceme naší činností tento sport podporovat a dále šířit.

Pojďte do toho s námi!

 

Poznejte náš tým

Celý trenérský kolektiv se ve vzájemné spolupráci snaží gymnastkám předávat veškeré své dosavadní zkušenosti, dovést je k co nejlepším výkonům, vychovávat v duchu fair play a zároveň být jejich oporou.

 

Renata Chomoutová

předsedkyně oddílu, trenérka a rozhodčí

Reprezentantka ČR v letech 1994 - 1996, účastnice mistrovství Evropy a mistrovství světa, mistryně ČR v juniorské kategorii a vicemistryně ČR v seniorské kategorii.

Trenérské práci se věnuje od roku 1997. V roce 2003 byla členkou realizačního týmu juniorské reprezentační společné skladby. Do roku 2013 trenérka reprezentantek Anny Šebkové a Kateřiny Gerychové.

Jitka Hartmanová

hlavní trenérka a rozhodčí

Bývalá gymnastka, trenérské práci se věnuje od roku 1997. Se svojí maminkou Blankou Chuchlerovou stála u znovu založení oddílu moderní gymnastiky při TJ Sokol Praha VII. V roce 2003 byla členkou realizačního týmu juniorské reprezentační společné skladby.

V roce 2012 obdržela cenu Trenér roku. Za svou trenérskou kariéru vychovala mnoho úspěšných gymnastek a má za sebou trenérské úspěchy společných skladeb i jednotlivkyň.

Monika Čierniková

baletní pedagožka

Pedagožka na Taneční konzervatoři hlavního města Prahy. Během své aktivní kariéry působila jako členka baletního souboru Národního divadla v Praze.

Kateřina Gerychová

trenérka

Začala s moderní gymnastikou v oddílu TJ Sokol Praha VII pod vedením trenérky Renaty Chomoutové, která ji dovedla až do seniorské kategorie. Od roku 2013 závodila za oddíl SK Tart Moravská Slávia Brno pod vedením trenérky Zdeňky Schinzelové. Od roku 2012 do roku 2014 byla členkou reprezentace ČR ve společných skladbách.

Účastnila se MS v Kyjevě (2013, 16. místo) a Izmiru (2014) a ME v Nižném Novgorodu (2012) a v Baku (2014). Kromě účasti na světových soutěžích mezi své největší úspěchy řadí 2. místo na MČR juniorek (2010), zařazení do juniorské reprezentace jednotlivkyň 2010 (náhradnice na ME v Brémách), 4. místo na MČR MT seniorek ve finále se stuhou (2013)  a několikanásobné obhájení titulu mistryně ČR ve společných skladbách.

Svou gymnastickou kariéru ukončila po MČR ve společných skladbách 2016 zlatou medailí. Poté plynule navázala a začala se věnovat tanci, především contemporary, a trenérské práci v našem oddíle. Je studentkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Anna Šebková

hlavní trenérka

Začala s moderní gymnastikou v oddílu TJ Sokol Praha VII pod vedením trenérky Renaty Chomoutové, která ji dovedla až do seniorské kategorie. Od roku 2013 závodila za oddíl SK Tart Moravská Slávia Brno pod vedením trenérky Zdeňky Schinzelové. Od roku 2010 do roku 2017 byla členkou reprezentace ČR především jako sólistka.

Za největší úspěchy považuje: 9. místo na ME juniorek v sestavě s míčem (2010), absolutní mistryně ČR juniorek (2010), 16. místo na MS v Kyjevě ve společných skladbách (2013), 26. místo na ME v Minsku (2015), 15. místo na letní univerziádě v Jižní Koreji (2015), dvojnásobná absolutní mistryně ČR (2016, 2017).

Závodní kariéru ukončila na podzim roku 2017 a záhy se začala věnovat trenérské práci v našem oddíle. V létě 2018 získala bakalářský titul na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK. Působí také v černém divadle Image, kde ji můžete vidět v několika tanečně-divadelních představeních.

Markéta Šebková

trenérka

Bývalá gymnastka a reprezentantka ČSSR. V roce 1985 se stala juniorskou mistryní ČSSR a v letech 1987 - 1990 byla členkou seniorské reprezentace.
Účastnila se Mistrovství světa ve společných skladbách v roce 1987 (8. místo) a 1989 a Mistrovství Evropy v roce 1990.

Trenérské práci se v našem oddíle se věnuje již od roku 2002.

Sára Škardová

trenérka přípravky

Bývalá gymnastka a závodnice našeho oddílu. Mezi její úspěchy patří 1. místo na MČR nadějí mladších ve společných skladbách v roce 2012. O rok později pak 2. místo na MČR nadějí starších, také ve společných skladbách.

V roce 2014 skončila s gymnastikou a začala se věnovat tanci - jazzdance, showdance a contemporary.

Od podzimu 2017 pracuje s naší přípravkou.

Julie Mocná

trenérka přípravky