O nás

Jsme moderní oddíl s tradicí, který vychoval řadu vrcholových gymnastek a reprezentantek. Na závodech pořádaných doma i v zahraničí úspěšně reprezentujeme jak v soutěžích jednotlivkyň, tak i ve společných skladbách.

Trénujeme v Sokolovně umístěné v atraktivní pražské čtvrti na Letné v blízkosti dvou velkých parků, Stromovky a Letenských sadů.

Spojujeme tradici oddílu s moderním přístupem ke sportu. Gymnastiku milujeme a chceme naší činností tento sport podporovat a dále šířit.

Pojďte do toho s námi!

 

Poznejte náš tým

Celý trenérský kolektiv se ve vzájemné spolupráci snaží gymnastkám předávat veškeré své dosavadní zkušenosti, dovést je k co nejlepším výkonům, vychovávat v duchu fair play a zároveň být jejich oporou.

 

Renata Chomoutová

předsedkyně oddílu, trenérka a rozhodčí

Reprezentantka ČR v letech 1994 - 1996, účastnice mistrovství Evropy a mistrovství světa, mistryně ČR v juniorské kategorii a vicemistryně ČR v seniorské kategorii.

Trenérské práci se věnuje od roku 1997. V roce 2003 byla členkou realizačního týmu juniorské reprezentační společné skladby. Do roku 2013 trenérka reprezentantek Anny Šebkové a Kateřiny Gerychové.

Markéta Šebková

trenérka

Bývalá gymnastka a reprezentantka ČSSR. V roce 1985 se stala juniorskou mistryní ČSSR a v letech 1987 - 1990 byla členkou seniorské reprezentace.
Účastnila se Mistrovství světa ve společných skladbách v roce 1987 (8. místo) a 1989 a Mistrovství Evropy v roce 1990.

Trenérské práci se v našem oddíle se věnuje již od roku 2002. 

Sandra Hosová

trenérka přípravky

Bývalá gymnastka a závodnice našeho oddílu. S naší přípravkou trénuje každé pondělí.

Petra Murchová

trenérka přípravky

Bývalá gymnastka a závodnice. S naší přípravkou trénuje každou středu.

Julie Mocná

trenérka a rozhodčí

Bývalá gymnastka a závodnice oddílu TJ Sokol Praha VII pod vedením trenérky Renaty Chomoutové. Od roku 2017 závodila za oddíl SK Tart Moravská Slavia Brno.

Mezi její největší úspěchy patří dvojnásobný titul mistryně ČR ve společných skladbách i v jednotlivkyních. Gymnastickou kariéru ukončila po MČR ve společných skladbách v roce 2018 stříbrnou medailí.

Po konci její gymnastické kariéry se opět vrátila do našeho klubu a začala se věnovat trenérské práci. Je také studentkou Dějin umění na Univerzitě Karlově. 

Natálie Šebková

trenérka

Gymnastice se v našem oddíle věnovala necelých 12 let, během nichž se postupně vypracovala až do juniorské reprezentace ČR, do níž byla zařazena v letech 2016-2018.

Celkově za svoji gymnastickou kariéru získala na mistrovství ČR ve společných skladbách 6 medailí (2012-2019) a v jednotlivkyních vybojovala dokonce 9 medailových umístění (2013-2018).

Účastnila se 2x mistrovství Evropy juniorek, a to ve společných skladbách v Budapešti (2017) a jednotlivkyních v Madridu (2018). 

Trenérské práci v našem oddílu se věnuje od roku 2020.

Monika Čierniková

baletní pedagožka

Pedagožka na Taneční konzervatoři hlavního města Prahy. Během své aktivní kariéry působila jako členka baletního souboru Národního divadla v Praze.

Kateřina Gerychová

trenérka

Začala s moderní gymnastikou v oddílu TJ Sokol Praha VII pod vedením trenérky Renaty Chomoutové, která ji dovedla až do seniorské kategorie. Od roku 2013 závodila za oddíl SK Tart Moravská Slávia Brno pod vedením trenérky Zdeňky Schinzelové. Od roku 2012 do roku 2014 byla členkou reprezentace ČR ve společných skladbách.

Účastnila se MS v Kyjevě (2013, 16. místo) a Izmiru (2014) a ME v Nižném Novgorodu (2012) a v Baku (2014). Kromě účasti na světových soutěžích mezi své největší úspěchy řadí 2. místo na MČR juniorek (2010), zařazení do juniorské reprezentace jednotlivkyň 2010 (náhradnice na ME v Brémách), 4. místo na MČR MT seniorek ve finále se stuhou (2013)  a několikanásobné obhájení titulu mistryně ČR ve společných skladbách.

Svou gymnastickou kariéru ukončila po MČR ve společných skladbách 2016 zlatou medailí. Poté plynule navázala a začala se věnovat tanci, především contemporary, a trenérské práci v našem oddíle. V lednu 2021 absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy.

Po ukončení pravidelné trenérské práce v našem oddíle se u nás věnuje přípravě choreografií a současně odpovídá na Vaše otázky směřované na kontaktní email.

Anna Šebková

trenérka

Začala s moderní gymnastikou v oddílu TJ Sokol Praha VII pod vedením trenérky Renaty Chomoutové, která ji dovedla až do seniorské kategorie. Od roku 2013 závodila za oddíl SK Tart Moravská Slávia Brno pod vedením trenérky Zdeňky Schinzelové. Od roku 2010 do roku 2017 byla členkou reprezentace ČR především jako sólistka.

Za největší úspěchy považuje: 9. místo na ME juniorek v sestavě s míčem (2010), absolutní mistryně ČR juniorek (2010), 16. místo na MS v Kyjevě ve společných skladbách (2013), 26. místo na ME v Minsku (2015), 15. místo na letní univerziádě v Jižní Koreji (2015), dvojnásobná absolutní mistryně ČR (2016, 2017).

Závodní kariéru ukončila na podzim roku 2017 a záhy se začala věnovat trenérské práci v našem oddíle. V roce 2019 si zvýšila svou trenérskou kvalifikaci absolvováním kurzu na získání osvědčení trenéra moderní gymnastiky II. třídy. Na podzim roku 2020 získala magisterský titul na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK. Působí také v černém divadle Image, kde ji můžete vidět v několika tanečně-divadelních představeních.