Ohlédnutí za jarní sezónou jednotlivkyň a na co se můžeme těšit

06.08.2019

Letošní jarní sezóna přinesla našim gymnastkám, a tedy i našemu oddílu, několik velkých úspěchů a posunula naše závodnice zase o kus dál. Intenzivně se celý trenérský kolektiv věnoval přípravě nadějí mladších, nadějí starších a kadetek mladších i starších na jednotlivé pohárové závody, oblastní přebory Prahy, a především na vyvrcholení sezóny - mistrovství České republiky.

Juniorky a seniorky měly jarní sezóny trochu volnější, protože mistrovství ČR je čeká teprve v září. Proto je a bude jejich letní příprava velmi intenzivní.

Ještě je potřeba zmínit naděje nejmladší (2011 a mladší), které se letos zúčastnily svých prvních závodů s volnými sestavami a pomalu ale jistě se začleňují do závodně-gymnastického rytmu. Pro tuto kategorii se Mistrovství ČR nepořádá.

Souběžně s přípravou na závody jednotlivkyň se některé naše juniorky a kadetky poprvé připravovaly rovněž na Mistrovství světa v estetické skupinové gymnastice. O tom ale blíže v dalším příspěvku.

____________________________________________________________________________

Naděje mladší, Emma Vedralová a Veronika Plocková, se poprvé kvalifikovaly z Přeboru Prahy na MČR. Emma se dokonce probojovala na MČR do finále a obsadila celkové 15. místo z 56 gymnastek.

Naděje starší Anna Marie Lněničková, Valerie Fotevová a Stella Hosová závodily na MČR ve velice silné konkurenci 39 gymnastek. Nejlépe dopadla Valča, která se umístila na 11. místě. Anička skončila 19. a Stella 27.

Největší zastoupení i největší úspěchy nám přinesla kategorie kadetek starších. Diana Avtová obhájila zlato a stala se tak podruhé v řadě absolutní mistryní ČR. Diana Mirošničenko se umístila na celkovém 6. místě a za sestavu s obručí vybojovala zlatou medaili! Bára Říhová skončila na 10. místě, Ela Jasmine Murchová na 22. místě.

Naše seniorky Natálii Šebkovou a Kateřinu Klicmanovou čeká MČR v září, stejně tak juniorku Terezu Hoffmannovou.

Po těchto mistrovstvích se naplno vrhneme do přípravy společných skladeb. Těšíme se na další sezónu a věříme, že dokážeme natrénovat maximum! 😊

Více informací k jednotlivým proběhlým závodům, a i o těch nadcházejících, se můžete dozvědět na našem Facebooku Moderní gymnastika TJ Sokola Praha 7.

Závěrem uvádíme, že od září opět nabíráme nové malé gymnastky do naší přípravky! Potřebné informace jsou uvedeny pod zde, případně nás kontaktujte na emailu info@gymsokolpraha7.cz