Mistrovství světa 2018 v Sofii

20.09.2018

7. - 16. září 2018 probíhalo v bulharské Sofii 36. Mistrovství světa v moderní gymnastice. Českou republiku reprezentovaly jak jednotlivkyně, tak i společná skladba.

V jednotlivkyních hájily české barvy Alina Chamzina a Sabina Zálešáková.

Za společnou skladbu se představily Adéla Plchová, Gabriela Fiedlerová, Andrea Kozová, Daniela Pešlová, Johana Vondráková a Daniela Němečková. Spolu s nimi odcestovaly na mistrovství i Kateřina Klicmanová, závodnice našeho oddílu, a Natálie Lorenzová. Poslední dvě jmenované se účastnily téměř celé přípravy, nicméně se nakonec do závodící "šestky" nedostaly, tudíž na MS  tvořily pouze doprovod české společné skladby.

Káťa navíc odjížděla do Sofie s ortézou a berlemi, když doléčovala zlomeninu. O tom, jak probíhala její příprava a jak (bohužel) skončila jste se mohli dočíst na našem Facebooku. Celý závod ale sledovala přímo na místě, a tak sepsala pár slov jako zpravodajství o proběhlém mistrovství a svých dojmech:

MS v Sofii očima Kateřiny Klicmanové

V polovině září jsem byla na MS v bulharské Sofii společně s českým týmem. I když jsem zraněná a nemohla jsem závodit, tak jsem moc ráda a vážím si toho, že jsem mohla být součástí české výpravy.

Mistrovství světa jsem si moc užila, měla jsem možnost sledovat nejlepší světové gymnastky a užívat si úžasnou atmosféru, která v hale každý den panovala. Získala jsem tím nové zkušenosti, inspiraci, a hlavně motivaci do další gymnastické sezóny. Na Mistrovství světa jsem se rok připravovala společně s holkama, které nakonec na MS ve společných skladbách závodily, dokud jsem si pár týdnů před koncem přípravy nezlomila nohu. Holkám jsem moc držela palce, podporovala je, a hlavně hlasitě fandila.

Závodilo se ve dvou sestavách, a to jedna sestava s míči a švihadly, druhá s obručemi. Na závodním koberci se holkám skvěle podařila sestava s míči a švihadly, za kterou dostaly známku 15,15. V sestavě s obručemi už se bohužel dopustily několika chyb a tomu odpovídala i známka, 14,0. Celkové umístění naší společné skladby bylo 28. místo z 36 závodících států.