Mistrovství České republiky a dvě stříbrné medaile!

24.12.2018

Dne 8. 12. se uskutečnilo Mistrovství České republiky ve společných skladbách, o den později potom Mistrovství České republiky dvojic a trojic, přičemž obě části závodu pořádal oddíl TopGym Karlovy Vary. Náš oddíl měl zastoupení jak první den MČR, tak i ten druhý.

____________________________________________________________________________

První den Mistrovství závodily naše naděje mladší za TJ ZŠ Hostivař ve složení Aneta Štěpánková, Alice Krulišová, Karolína Hoffmannová (TJ ZŠ Hostivař) a Anna Marie Lněničková a Stella Hosová (TJ Sokol Praha 7). Dále jsme měli zastoupení v kategorii juniorek, kde závodila Natálie Šebková, Diana Avtová, Tereza Hoffmannová, Barbora Říhová, Lucie Vintrová a Ela Yasmin Murchová. Obě kategorie byly nabité konkurencí. Vzhledem k nastavení současných pravidel moderní gymnastiky platí, že kdo nechybuje, vyhrává, a to dost často (a do určité míry) bez ohledu na náročnost sestavy. Pokud jsme tedy chtěli dosáhnout nějakého úspěchu, bylo vzhledem k vysoké konkurenci nutné, aby holky udržely nervy na uzdě a zvládly předvést bezchybné výkony v obou provedeních. Do poslední chvíle tedy nebylo jasné, jak závod dopadne a mezi koho se rozdají medailová umístění.

____________________________________________________________________________

Nejprve závodily naděje mladší se skladbou s pěti míči. Závodu se účastnilo celkem 15 společných skladeb z celé republiky. Naše holky a jejich choreografii doprovázel hit Feeling Good interpretovaný zpěvákem Michaelem Bublé. První provedení jejich originální a náročné sestavy bylo poměrně nervózní, nicméně se děvčata nedopustila žádné chyby ani pádu náčiní a získala třetí nejvyšší známku za SK Tart MS Brno a SK MG Mantila Brno. Prvních šest skladeb postupovalo do finále. Druhé provedení holky předvedly již více sebejistě, i když s jedním menším pádem náčiní.

Za tento velice hezký, čistě provedený a vyrovnaný výkon získaly v součtu druhou nejvyšší známku a vybojovaly tak stříbro!

Na prvním místě se umístil s velkým náskokem velice silný tým SK Tart MS Brno. Třetí příčku obsadily gymnastky SK Trasko Vyškov.

Kategorie juniorek s pěti stuhami se účastnilo celkem 6 oddílů. Naše juniorky s hudbou La Isla Bonita v provedení Madonny a punkové kapely Gogol Bordello předvedly první provedení s jednou větší chybou a získaly tak od rozhodčích třetí nejvyšší známku za SK Tart MS Brno a SK MG Chodov Praha. Druhé provedení vylepšily a dopustily se pouze drobného zaváhání v úvodu sestavy.

Ve výsledku se tak se svou svižnou a náročnou sestavou posunuly na celkové druhé místo!

Vedení si udržel oddíl SK Tart MS Brno, třetí místo obsadila děvčata SK MG Chodov Praha.

____________________________________________________________________________

V kategorii naděje starší zvítězil suverénně tým TJ ZŠ Hostivař. Druhé místo obsadil oddíl SKP MG Brno a třetí TJ SK Prague. 

V kategorii seniorek soupeřily pouze tři týmy. Zlato si odvezly gymnastky z SKP MG Brno, stříbro SK Tart MS Brno a bronz TJ Lokomotiva MIKA Chomutov.

____________________________________________________________________________

Druhý den v rámci MČR dvojic a trojic závodily v kategorii nadějí starších naše gymnastky Sandra Hosová a Veronika Vinická s kombinací náčiní švihadlo a kužele. Holky předvedly vyrovnaný výkon bez větších chyb a obsadily tak celkové 13. místo. Do finále se opět probojovalo pouze prvních šest skladeb. Zvítězila trojice SK Trasko Vyškov, druhé místo obsadila trojice SK Provo Brno a na třetím místě se umístila dvojice TJ Sokol Praha Královské Vinohrady.

____________________________________________________________________________

Závěrem je potřeba říci, že letošní sezónu považujeme za velice úspěšnou a jako trenérský kolektiv jsme na naše závodnice moc pyšné. Naděje mladší se od začátku potýkaly s různými především zdravotními problémy a smůla se jim opravu lepila na paty. I přes to všechno zvládly s velkou podporou trenérek zabojovat a ve správnou chvíli předvést vše, na čem tak tvrdě dřely. Ani juniorky neměly sezónu jednoduchou, často byly demotivované a ztrácely důvěru samy v sebe. V průběhu sezóny ale jejich výkonnost a s tím i sebedůvěra rostly a ve výsledku se stejně jako u jejich mladších kolegyň veškerá práce vyplatila a byla odměněna krásným výsledkem.

Teď už holky zaslouženě odpočívají a užívají si vánoční atmosféru. My se budeme těšit na další sezónu, společnou práci a třeba také na nové gymnastky, které si vyberou náš oddíl. 😊

Za celý oddíl přejeme všem krásné a především klidné svátky a mnoho úspěchů do nového roku!

____________________________________________________________________________

Zde je možné prohlédnout si výsledky MČR všech kategorií.

Zde se můžete podívat na záznam skladby nadějí mladších.

Zde záznam skladby juniorek.